Neuvonta- ja ohjaus­palvelut

Opintopalveluissa autamme sinua opiskeluun liittyvissä kysymyksissä. Meitä saat tietoa, neuvontaa ja ohjausta opintoihin ja opiskeluun liittyen.

Ota rohkeasti yhteyttä!

Sinua palvelevat

TAMPEREEN YLIOPISTO
Tampereen yliopiston avoin yliopisto

Ulla Lassila

p. 050 549 0420
ulla.lassila@tuni.fi

TAMPEREEN YLIOPISTO
Tietotekniikan tutkintokoulutukset (DI ja FM)

Anna-Mari Viitala

p. 040 198 1941
anna-mari.viitala@tuni.fi

Tiia Ahonen

VAASAN YLIOPISTO
Vaasan yliopiston avoin yliopisto

Tiia Ahonen

p. 029 449 8456
tiia.ahonen@uwasa.fi

Maijastiina Jokitalo

VAASAN YLIOPISTO
Vaasan yliopisto Executive Education Oy.

Maijastiina Jokitalo

p. 044 024 4493
maijastiina.jokitalo@uvaasaexed.fi

HELSINGIN YLIOPISTO
Ruralia-instituutti

Katja Perttu

p. 050 538 9670
katja.perttu@helsinki.fi

Piia Kleemola-Välimäki

TAIDEYLIOPISTO
Jatkuvan oppimisen palvelut Taideyliopistossa Seinäjoella

Piia Kleemola-Välimäki

p. 040 7104 382
piia.kleemola-valimaki@uniarts.fi

TAIDEYLIOPISTO
Jatkuva oppiminen Taideyliopistossa Seinäjoella

Eeva-Lotta Paavola

eeva-lotta.paavola@uniarts.fi

TAIDEYLIOPISTO
Kulttuurisen musiikintutkimuksen koulutusohjelma

Hanna-Sofia Kytölä

p. 050 1234567

Mari Kekola

SEINÄJOEN YLIOPISTOKESKUS
Koulutus ja jatkuva oppiminen Seinäjoen yliopistokeskuksessa

Mari Kekola

p. 050 591 7181
mari.kekola@tuni.fi